• logo1
  • logo2
  • logo4
  • logo3
  • logo5
  • logo7
  • logo6
  • logo8
  • logo9

Buciki dla Kasisi

http://bucikidlakasisi.blogspot.com/

Olga zebrała 463 pary bucików dla domu dla dzieci w Lusace, Kasisi. Teraz chcemy je tam przetransportować.

Zabierz ze sobą 4 kilogramy bucików, zawieź je do Kasisi, to odmieni Twój pobyt w Zambii.

Opis projektu: Kasisi to misja zajmująca się samotnymi dziećmi zagubionymi w wielkiej metropolii jaką jest Lusaka.
Z Polski zabieramy buciki zebrane przez Olgę i zawozimy do misji.

Dojazd: Najwygodniej zamówić sprawdzoną przez obsługę kempingu taksówkę. Można pojechać także Matatu lub miejskim i podmiejskim autobusem, to dopiero będzie Przygoda!.

Położenie na mapie:

Miejsce: (Dokładna lokalizacja, najlepiej na mapie Google. Ale także opis miejsca, jak tam się dostać, znany adres, miejscowość). Z Lusaki należy kierować się na północ i zachód w stronę miasta Lilongwe w Malawi. Misja znajduje się 7 kilometrów szutrową drogą idącą na północ za lotniskiem. (zaczyna się w połowie pasa startowego)

Kiedy została wskazana potrzeba, (kiedy spotkaliśmy tego człowieka): Akcja przewożenia butków zaczęła się w lutym 2013 roku.

Termin realizacji (jeśli wymagany, lub kiedy po tej dacie projekt może być nie aktualny): Projekt aktualny do wyczerpania zapasów butków.

Na czym polega potrzeba:
Należy zgłosić się po paczkę w Krakowie i zawieźć ja do misji. Możliwe jest odebranie paczki pocztą. Wskazane jest wysłanie zdjęć z przekazania paczki

Sugerowane Miejsce noclegu: Najlepiej nocować w Lusace.

Good to know: W Lusace znajdują się drugie co do wielkości slumsy w Afryce, mieszka w nich 1/3 mieszkańców miasta. Lusaka jest potwornie i stale zakorkowana w godzinach od 9 do 18. W Lusace znajduje się także St. Lawrense Home of Hope dla chłopców wyciągniętych z życia na ulicy.

Dodatkowy komentarz: Oczywiście łatwiej było by zakupić butki w Lusace, nie płacić za nadbagaż w samolocie, i wysłać butki pocztą. Ale najciekawsze w tym projekcie jest to, że butki są z Europy, że zostały tutaj zebrane i podarowane, że to właśnie Ty możesz je tam zawieźć i że dzieci będą znały całą te historię!

Osoba koordynująca na miejscu: Olga

butki czekaja na transport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie: Buciki dla Kasisi, czekają na transport.

Telefon:
Strona www:
Inne dane kontaktowe:
Kto jeszcze może pomóc w realizacji projektu? (na miejscu lub przy organizacji wyjazdu): Firma Terraventura.