• logo1
  • logo2
  • logo4
  • logo3
  • logo5
  • logo7
  • logo6
  • logo8
  • logo9

Tuż obok Wodospadów Wiktorii

http://www.dookola.org

Golden i jego brat grali kiedyś w lidze w Livingstone i Lusace, teraz wrócili w rodzinne strony i uczą 70 dzieci grać w piłkę.
Wystarczy jadąc nad Wodospady Wiktorii zabrać piłki. A już najlepiej te

Golden Mubila, Mukuni Village, waiting for socer balls for 70 kidsOpis projektu: Golden Mubila w Mukuni Village, ma pod opieką około 70 dzieci. Uczy je grać w piłkę nożną. Codziennie po szkole przybiegaja na treningi na stare angielskie boisko. Bramki układają z plecaków i toreb.

Na całą grupę mają około 3 piłek.

Tuż obok znajdują się Wodospady Wiktorii, wielka atrakcja turystyczna, bardzo łatwo jest wpaść na tę chwilę do Goldena. Czasem można go spotkać w kramach z pamiątkami. Warto o niego tam zapytać. Można też pojechać prosto do Mukuni Village z piłką i zawieźć ją bezpośrednio na boisko.

Dojazd: Taki sam jak do Wodospadów Wiktorii.

 

Położenie na mapie:

Miejsce: (Dokładna lokalizacja, najlepiej na mapie Google. Ale także opis miejsca, jak tam się dostać, znany adres, miejscowość). Jadąc z granicy z Botswaną i od Wodospadów WIktorii do Livingstone skręcić w prawo przy Baobabie, tak jak drogowskaz do fermy dzikich zwierząt. Jedziemy trzymając się głównej szutrówki na wzgórze i w dół do doliny. Na dnie doliny o lewej od drogi jest boisko. Wyżej jest wioska. Odległość od wodospadów - około 9 km. Odległość od Livingstone - 15km

Kiedy została wskazana potrzeba, (kiedy spotkaliśmy tego człowieka): luty 2012, jesteśmy w stałym kontakcie przez mail, telefon i facebook.

Termin realizacji (jeśli wymagany, lub kiedy po tej dacie projekt może być nie aktualny): Projekt jest stale aktualny.

Na czym polega potrzeba: 
Zawieźć piłkę dla szkoły piłkarskiej w Mukuni Village. Będąc w Livingstone ciężko będzie Wam kupić piłkę możecie ją nabyć w Lusace lub w innym dużym mieście (jeśli jedziecie z Namibii to Windhoek, jeśli z RPA i Botswany to tylko stolice.

Sugerowane Miejsce noclegu: Najlepiej nocować w Livigstone. W Muknui można nocować pod namiotem jesli uzgodni się wcześniej warunki z szefem wioski. (Golden pomoże Wam w tym)

Good to know: W Mukuni znajduje się historyczna zagroda szefa wioski, oraz dąb pod którym po raz pierwszy Livingsone zdołał porozumieć się z miejscową ludnścią. Jest tutaj także duża zagroda z pamiątkami - rodzaj społecznej Hurtowni w której można nabyć pamiątki bezpośrednio od wytwórców (Fair Trade)

Dodatkowy komentarz: Piłki w Afryce mają bardzo krótką żywotność, najlepiej przed wyjazdem zakupić piłkę z projektu www.oneworldfutbol.com, są one niezniszczalne i tylko takie mogą dłużej służyć w tych ekstremalnych warunkach.

Osoba koordynująca na miejscu: Golden Mubila

Telefon: 
Strona www.
Inne dane kontaktowe:
Kto jeszcze może pomóc w realizacji projektu? (na miejscu lub przy organizacji wyjazdu): firma Africa Line.